Zvezda odbranila ''Žućkovu levicu''!

• 09. februar 2014.

• 22:20

Odlično finale Kupa Radivoja Koraća pripalo Crvenoj zvezdi Telekom. Dramatična završnica, presudio koš sa linije penala Demarkusa Nelsona. Mega Vizura ostavila sjajan utisak, ali Zvezda je ipak uspela da odbrani trofej osvojen prošle sezone u Kragujevcu.

U dva dana, košarkaši Crvene zvezde odigrali su dva uzbudljiva, do kraja neizvesna meča, ali su oba puta izašli kao pobednici. Posle Radničkog u polufinalu, u 'Pioniru' je pred ekipom Dejana Radonjića položila i Mega Vizura, pa je Zvezda trijumfom rezultatom 81:80 drugi put uzastopno osvojila Kup Radivoja Koraća!

Dejan Milojević je u prvoj četvrtini prilično iznenadio svog kolegu Radonjića postavkom igre, Zvezdini košarkaši nisu imeli rešenja u napadu, a i u odbrani crveno-belih bilop je dosta pukotina koje je mladi tim Mega Vizure nmajstorski kažnjavao.

Prednost Milojevićevog tima je iz minuta u minut rasla, pogotovo u finišu prve četvrtine, kada je Zvezda delovala potpuno dezorijentisano, pa je posle prvih deset minuta na semaforu stajalo 15:31!

Kraća pauza je dobro došla Zvezdinim košarkašima, koji su u narednim minutima uspeli da se konsoliduju i uz veliku podršku sa tribina, konačno dolaze do svoje igre.

Kako je meč odmicao, crveno-beli su igrli sve bolje, raspoložen je bio Raško Katić, koji je u nekoliko navrata šutevima sa distance uspevao da nadmudri protivničku odbranu.

Topila se prednost Mege iz minuta u minut, pa je Zvezda već do poluvremena uspela da dođe do egala - 42:42.

Veliki pad u igri Mega Vizure zsuatavljen je u trećoj četvrtini, ali je u nastavku meča ipak Zvezda bila ta koja je imala rezultatsku prednost.

Tokom treće deonice bili smo svedoci i kraćeg incidenta. Ratko Varda se koškao sa Raškom Katićem, koji je zatim završio na parketu, što je iniciralo brojne uvrede od strane navijača Zvezde na Vardin račun. Bilo je i ubacivanja predmeta na teren, ali se sve smirilo pošto je Nebojša Ilić zamolio navijače da sportski navijaju.

Zahvaljujući preokretu svog tima, raspoloženje među navijačima crveno-belih je postajalo sve bolje, pa su nekoliko minuta navijali u ritmu ''Užičkog kola''.

Ali, njihovi ljubimci nisu uspevali da prelome meč u svoju korist, Mega je konstantno bila ''za petama'' rivalu, a na ulasku u poslednja dva minuta, Vasa Micić trojkom smanjuje na 78:77.

Posle Radonjićevog tajm-auta, Dženkins pogađa za 80:77, ali onda Ratko Varda uzvraća trojkom za 80:80 i ulazak u dramatičnu završnicu!

Ostalo je još 42 sekunde do kraja, a onda greška u koracima Ivana Radenovića! Varda je zatim pokušao još jednom trojkom da reši meč, ali nije bio precizan! Usledio je faul nad Nelsonom koji pogađa jedno bacanje za 81:80, na deset sekundi do kraja!

Dejan Milojević traži tajm-aut, Jokić je preuzeo odgovornost u poslednjem napadu, ali nije uspeo, pa je Zvezda pobednik Kupa Radivoja Koraća, drugu sezonu za redom!

Na kraju, Raško Katić najbolji u Zvezdi sa 21 poenom i 12 skokova, a Dženkins je upisao poen manje. Dodajmo i da crveno-beli ponovo nisu mogli da računaju na usluge Bobana Marjanovića.

U poraženoj ekipi, Varda i Micić upisali su po 18 poena.