Zvezda nemoćna u Podgorici!

• 21. decembar 2015.

• 22:51

Derbi, a ujedno i poslednja utakmica 15. kola ABA lige odigrana je u ''Morači'', gde je Budućnost savladala aktuelnog šampiona i ponovo se izdvojila na čelu tabele.

Košarkaši Crvene zvezde Telekom pretrpeli su i četvrti poraz ove sezone u ABA ligi, pošto ih je večeras u 15. kolu savladala domaća ekipa Budućnosti sa 68-54.

Podgoričani, predvođeni raspoloženim Tadijom Dragićevićem, bivšim košarkašem crveno-belih, imali su vođstvo tokom čitavog meča.

Budućnost je prvu četvrtinu dobila sa ubedljivih 28:11, zahvaljujući furioznoj seriji 15:2 u drugih pet minuta ovog dela igre.

Zvezda je preko Marka Gudurića uspela da u drugoj četvrtini značajno smanji prednost, da uhvati priključak i na poluvreme ode sa zaostatkom od samo devet poena razlike - 38:29.

Nadali su se navijači crveno-belih da će njihovi ljubimci nastaviti tako i u drugom poluvremenu i izboriti preokret kao protiv Bajerna u Evroligi, ali je očigledno da Radonjićevi puleni osećaju umor posle te velike pobede i plasmana u Top 16 Evrolige.

Već u uvodnom minutima drugog poluvremena Budućnost je stekla četrnaest poena prednosti, a Zvezda do kraja više nije uspela da se značajnije približi.

Tadija Dragićević je u pobedničkoj ekipi bio najbolji sa 20 poena, a pratio ga je Aleks Marić sa 16. I jedan i drugi su svom poenterskom učinku dodali i po deset skokova.

U Crvenoj zvezdi najbolji Marko Gudurić sa 20 poena, Vladimir Štimac je upisao 13 poena i pet skokova, a umor se najviše osetio kod Maika Cirbesa koji za 23 minuta na terenu nije uspeo da se upiše u strelce.