Zvezda na korak od triple krune!

• 15. jun 2015.

• 23:07

Crvena zvezda Telekom stigla na korak od trećeg trofeja u sezoni! Nova pobeda nad Partizanom, u meču koji su obeležili i nesportski događaji, ali i odlazak ljutitog kapitena Partizana Dragana Milosavljevića u svlačionicu u trećoj četvrtini.

Crvena zvezda Telekom od večeras vodi sa 2-0 u finalnoj seriji plej-ofa - 72:69 za crveno-bele u drugoj utakmici!

Čovek odluke bio je Nikola Kalinić, koji je u finišu meča, posle promašenog slobodnog bacanja Luke Mitrovića, bio najbolji u skoku pod košem Partizana i postavio konačan rezultat!

Počelo je nervozno sa obe strane, Branko Lazić je za nepuna dva minuta napravio dva prekršaja, da bi odmah zatim usledilo i koškanje Jake Blažiča sa Sašom Pavlovićem i trenerom Partizana Duškom Vujoševićem.

Kad je sama utakmica u pitanju, Zvezda je u najvećem delu meča imala kontrolu, a prvu osetniju prednost stekla je trojkom Markusa Vilijamsa za vođstvo od 9-4.

Partizan je zatim uspeo nakratko da povede posle poena mladog Marinkovića, za 12:11.

Novo vođstvo Partizanu doneo je Bezbradica u osmom minutu meča (17-15), ali Zvezda je uvek imala odgovor na Partizanove bolje periode. Tako je bilo i ovoga puta, kada su gosti serijom 6-0 stigli do vođstva od 21-17.

Drugu četvrtinu obeležila je ''rezultatska klackalica'', ekipe su se smenjivale u (minimalnom) vođstvu, ali u finišu prvog dela igre, Zvezda stiže do velikih ''plus 8'', posle atraktivnih zakucavanja Cirbesa i Luke Mitrovića.

Na poluvreme je Zvezda otišla sa četiri poena viška (40-36), ali ono što je još viđeno tokom prvih 20 minuta, a što nikako ne želimo da gledamo, jeste incident početkom druge deonice, kada je košarkaš Crvene zvezde Telekom i reprezentativac Srbije Stefan Jović pogođen sa tribina nekim predmetom u glavu...

I u poluvremenu, blago rečeno, neobična dešavanja. Sa razglasa provokativna pesma ''Keskandžika'', uz ''striptiz'' Miše Tumbasa na sred terena...

Početak drugog poluvremena protekao je u znaku bolje igre Partizana, Tepić je trojkom smanjio na 39-40, a Mačvan je zatim sa linije slobodnih bacanja ponovo doneo minimalnu prednost crno-belima - 41-40.

Ali, kako to obično biva, Zvezda ima surov odgovor, ovog puta u režiji Vilijamsa, koji novom trojkom vraća prednost na stranu Zvezde.

Crveno-beli su u nastavku meča održavali blagu prednost, ne dozvoljavajući domaćinu da uđe u ozbiljniju rezultatsku seriju.

Ono što je navijače Partizana dodatno zabrinulo, jeste i incidentna situacija sa kapitenom Milosavljevićem, koji je tokom treće deonice, da li zbog povrede, ili nečeg drugog, veoma ljut otišao u svlačionicu i do kraja meča se nije vraćao u igru.

U poslednjoj četvrtini, prednost gostiju je održavao sjajni Dženkins, koji se raspucao, ali se Partizan nije predavao.

Na 16 sekundi pre kraja, Milan Mačvan pogađa trojku za izjednačenje na 69-69!

Usledio je tajm-aut, a crno-beli su se odlučili na brzi prekršaj na Luki Mitroviću.

Onda je dosuđen novi tajm-aut, ali ta odluka je prilično naljutila trenera Partizana Duška Vujoševića, koji tvrdi da tajm-aut nije ni tražen i da se zapravo radilo o grešci zapisničkog stola.

Ipak, Zvezda je pauzu maksimalno iskoristila, dok se Vujošević raspravljao sa sudijama.

Mitrović je konačno došao na liniju penala, pogodio prvo, promašio drugo slobodno bacanje, ali je Kalinić bio najbolji u skoku i poentirao za vođstvo Zvezde od 72-69!

Slična situacija kao protiv Budućnosti u ABA ligi...

Taj poen je i presudio, Partizan nije iskoristio poslednji napad i Zvezda slavi novu pobedu!

Čarls Dženkins sa 18, Markus Vilijas sa 15 i Nikola Kalinić sa 12 poena bili su Zvezdin kljulni trio u ovoj utakmici, dok centar Boban Marjanović za 14 minuta nije postigao nijedan poen.

U Partizanu Mačvan 14 poena i devet skokova, Milutinov devet poena i 11 skokova. Pavlović je upisao 11, a Milosavljević 10 poena.

Zvezda sada ima tri ''meč lopte'' u borbi za titulu i prekid 13-godišnje Partizanove dominacije. Crveno-beli će biti domaćini u trećoj utakmici.