ponedeljak 25.11.2019.
19:47

Pod vođstvom novog trenera Crvena zvezda ostvarila ubedljivu pobedu.

BETAPHOTO/ABA liga/Crvena zvezda mts/DS

U poslednjoj utakmici osmog kola ABA lige, košarkaši Crvene zvezde večeras su savladali Mornar iz Bara rezultatom 105:82.

Ovo je Zvezdin peti trijumf u prvih osam kola, a Mornar sada ima polovičan učinak, 4-4.

Već posle prve četvrtine bilo je maltene jasno kakav ćemo ishod meča videti na kraju.

Tim Dragana Šakote je silovito startovao, pa je posle prvih deset minuta na semaforu stajalo 28:9.

Gosti su pokušali da uzvrate u drugom kvartalu, donekle su smanjili prednost, a Pulen je uz zvuk sirene pogodio za 53:40 na poluvremenu.

Više od toga Barani večeras nisu mogli u ''Pioniru''. Drugo poluvreme donelo je sigurnu igru Crvene zvezde, koja je održavala dvocifrenu prednost. Ona se kretala od dvanaest do 24 poena razlike u Zvezdinu korist, pa se pitanje pobednika nije ni postavljalo.

Posle nekoliko propuštenih mečeva, u ekipu Zvezde se vratio Džejms Gist koji je večeras upisao 10 poena. Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je kapiten Branko Lazić sa 13 poena, koliko na svom kontu ima i Majkl Odžo, Čović je upisao 12, a Dženkins 11.

U Mornaru, 22 poena Džejkoba Pulena, nedovoljno za ozbiljniji otpor raspoloženoj Zvezdi.