Zvezda - Još samo dve...

• 25. april 2015.

• 22:46

Košarkaši Crvene zvezde Telekom bez većih problema ostvarili su prvu pobedu na startu finalne serije plej-ofa ABA lige. Najveći deo posla odradili su još u prvom poluvremenu.

Ekipa Dejana Radonjića napravila je još jedan korak ka šampionskom prstenu u ABA ligi.

Zvezda je večeras pred blizu šest hiljada svojih navijača u ''Pioniru'' savladala Cedevitu sa 68-59 i tako povela u finalnoj seriji sa 1-0.

Crveno-beli su od samog starta utakmice krenuli furiozno, Zagrepčani nisu imali rešenja za odbranu domaćih, pa je posle 10 minuta igre Zvezda već imala 15 poena prednosti - 24:9.

U drugoj je Cedevita koliko-toliko došla do daha, ali Zvezda je uspešno održavala ubedljivo vođstvo, pa se na poluvreme otišlo rezultatom 42:24.

Već tada je bilo jasno da će Zvezda uspeti da stekne prednost u finalnoj seriji, iako su Zagrepčani u nastavku koristili opušteniju igru domaćina i polako topili vođstvo ekipe Dejana Radonjića.

Do kraja treće deonice, Cedevita je prepolovila rezultatski zaostatak, u poslednjoj je stigla do ''minus 6'' - 65:59, posle poena Nemanje Gordića, ali više od toga Zagrepčani nisu mogli.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bili su kapiten Luka Mitrović sa 16 poena i sedam skokova, a Boban Marjanović je upisao 15 poena, uz 12 uhvaćenih lopti.

U ekipi Cedevite, jedino je Babić bio ''dvocifren'', po broju poena - upisao ih je ukupno 12.

Druga utakmica finalne serije igra se već u nedelju od 20:30h, a domaćin je ponovo Crvena zvezda Telekom.