nedelja 19.03.2017.
20:42

Šampionski ritam Radonjićeve mašinerije! Iako bez povređenog plejmejkera, sve je držala pod kontrolom i rutinski dobila prvi meč polufinalne serije plej-ofa

BETAPHOTO/ABA liga/Crvena zvezda mts/MO

Posle Cedevite, koja je u subotu savladala Partizan sa 83:76, večeras su i košarkaši Crvene zvezde mts opravdali ulogu favorita protiv Budućnosti.

U prvoj utakmici druge polufinalne serije plej-ofa ABA lige, Zvezda je u hali 'Aleksandra Nikolić'' savladala Budućnost rezultatom 82-67.

Iako su tokom prvog poluvremena gosti iz Podgorice uspevali da održe jednocifreni rezultatski zaostatak, kako je meč odmicao, ekipa Dejana Radonjića je tu razliku uvećavala u svoju korist, ne dozvolivši bilo kakvu neizvesnost u pogledu pobednika ove utakmice.

Prvo poluvreme, koje je završeno rezultatom 43:31 u korist crveno-belih, obeležila je i čudesna reakcija Branka Lazića, koji je u jednoj situaciji podigao svoju prepoznatljivu borbenost na još viši nivo.

Opširnije o tome čitajte OVDE, a u trećem kvartalu glavnu ulogu preuzeo je Marko Gudurić, koji je vezao tri trojke i praktično rešio sve dileme oko ishoda, ako ih je uopšte i bilo.

Nešto kasnije, Volters je pogodio van linije 6.75 za ''plus 20' - 60:40, posle čega sledi malo opuštanje u redovima domaćih.

To je kaznio raspoloženi Vranješ, a Budućnost sa tri uzastopne trojke stiže do 60:49 u finišu treće četvrtine.

Ali, više od toga gosti iz Podgorice nisu mogli, pa je Zvezda u poslednjih deset minuta rutinski privela posao kraju.

Gudurić i Simonović sa po 18 poena bili su najefikasniji u pobedničkoj ekipi. Gudurić je trojke šutirao 4/7, Simonović 3/5, a istakao se i centar Ognjen Kuzmić sa 14 poena, uz šut za dva poena 5/5.

Podgoričane su predvodili Klasen sa 12 i Vranješ sa 11 poena.