Zvezda je kaznena ekspedicija! Dve pobede, koš razlika ''PLUS 69''!

nedelja 11.10.2020.
18:54

Još jedna veoma ubedljiva pobeda evroligaške ekipe koja već od samog starta sezone odskače od svih ostalih.

Pedja Milosavljevic / STARSPORT

Drugo Zvezdino gostovanje na startu ABA lige i druga rutinska i ubedljiva pobeda.

Posle ''plus 38'' protiv Cibone u Zagrebu, Crvena zvezda je večeras i u Čačku dominirala protiv domaćeg Borca, koji je u prvom kolu iznenadio Partizan. Tim Saše Obradovića je sve vreme potpuno kontrolisao dešavanja na terenu i na kraju trijumfovao rezultatom 95-64.

Već posle prve četvrtine Zvezdina prednost je bila dvocifrena, na poluvremenu su gosti imali 15 poena u svoju korist (46:31), a u glavnim ulogama bili su sjajni Džordan Lojd i Lengston Hol, dok se kod domaćina niko nije posebno isticao.

Bilo je već tada jasno da Zvezdu u nastavku čeka rutinski posao, ali se crveno-beli nisu zadovoljavali razlikom i dodatno su je uvećavali iz četvrtine u četvrtinu, pa je bilo samo pitanje kojim će rezultatom gosti dobiti ovu utakmicu.

Na kraju, Džordan Lojd najefikasniji sa 21 poenom, uz izvanredan procenat šuta (5/5 za dva, 2/3 za tri, 5/5 slobodna bacanja). Lengston Hol ga je pratio sa 14 poena i sedam asistencija, a Duop Rit je meč završio sa 13 poena i šest skokova.

I kod Čačana izdvojili su se stranci - Džons najefikasniji sa 16 poena, Tornton je upisao 13.