Zvezda izgubila meč krajem druge četvrtine, Pešić slavio u "Pioniru"!

četvrtak 24.10.2019.
23:02

Slavlje Barse u dvorani "Aleksandar Nikolić".

BETAPHOTO/BRANISLAV BOZIC/MO

Barselona je uspela da slavi u dvorani "Aleksandar Nikolić" nakon sjajno odigranog drugog poluvremena. Crvena zvezda mts nije mogla da parira izabranicima Svetislava Pešića, a krajnji rezultat je bio 65:73.

Vodila je Zvezda od početka utakmice, stigla do 9:4, potom nakon trojke Simanića i do 12:6, a tu prednost je ekipa Andrije Gavrilovića uspela da održi do kraja deonice.

Početkom druge četvrtine ekipa Crvene zvezde uspeva da održava prednost trojkama Dobrića i Gista, a onda sledi velika serija vođena sjajnim minutima Perperoglua, bilo je nakon trojke Fajea 33:20.

Moramo napomenuti da je publika bila u transu u tim trenucima, posebno zbog činjenice da se na teren vratio Ognjen Kuzmić koji je postigao i svoje prve poene.

I onda slaba završnica Crvene zvezde mts, Mirotić je vezao pet poena, pogodio je i Brendon Dejvis, a druga četvrtina je završena trojkom Adama Hange za 36:33.

U trećoj deonici je Zvezda imala i 7 poena prednosti nakon poena Lorenca Brauna, ali je onda krenula nova serija gostiju. Dejvis i Mirotić su ponovo briljirali, onda je Kjurik pogodio trojku za izjednačenje, da bi potom ponovo Mirotić i Dejvis odveli goste u prednost i to od pet poena.

Nakon nove trojke Kjurika bilo je +8 za goste, a prednost je nastavio da povećava Ante Tomić svojim poenima na početku poslednje četvrtine. Pogodio je i Rolands Smits za tri, pa je bilo i ogromnih +13.

Imala je Zvezda preko Gista blagi bljesak, ali su uspeli samo da spuste na 8 razlike do kraja utakmice. Barsa je preko Hange i Mirotića vrlo brzo vratila razliku i na kraju slavila u "Pioniru". Zvezda je pokušala na sve načine da se vrati, ali nije vredelo, razlika je bila prevelika.

Samo je Džejms Gist bio dvocifren u Crvenoj zvezdi sa 10 poena, po osam su imali Dobrić, Simanić i Faje.

Kod Barse najbolji Mirotić sa 21 poenom, imao je i 6 skokova, Kjurik je dodao 15, Dejvis 14.