Zvezda izgubila dobijeno, nezadrživi Lengford!

• Autor: Aleksandar Obrenović

• 10. novembar 2016.

• 18:47

Četvrti poraz Crvene zvezde u ovogodišnjoj Evroligi - 65:62 (17:17, 10:15, 14:11, 24:19).

Loše vesti iz Rusije.

Crvena zvezda nije uspela da savlada Uniks iz Kazanja sa u okviru 6. kola Evrolige i sada ima skor 2 pobede i 4 poraza.

Dobro je krenula Crvena zvezda u ovaj meč, Luka Mitrović i Ognjen Kuzmić su vukli konce, a crveno-beli su sjajnom odbranom uspeli da se održavaju u životu.

Prva četvrtina bila je izjednačena, a već tada se videlo da bi ekipa Dejana Radonjića trebalo više da igra na svoje centre koji su bili odlični.

Kuzmić i Mitrović su zabeležili po 7 poena, nakon prvih 10 minuta je bilo 17:17.

U drugoj četvrtini Volters je zamenio Jovića i to na sjajan način. Nije  ga hteo šut sa distance, ali je lagano uspevao da probije prvu liniju odbrane, a iz polaganja je pogodio i dva šuta za 4 poena.

Trojkom Simonovića Crvena zvezda je stigla do tada najveće prednosti, 32:27, a upravo je to bio i rezultat na poluvremenu.

Početak treće deonice je u potpunosti pripao igračima Crvene zvezde. Nakon trojke Lazića i dvojke Luke Mitrovića izabranici Dejana Radonjića stižu do dvocifrene prednosti (37:27), ali nisu je održali do kraja ove deonice.

Uniks je stigao do 43:41, upravo se tim rezultatom završila treća deonica, a na početku četvrte stigli su i do izjednačenja. Izgledalo je da je Crvena zvezda veoma lako izgubila prednost, što je i bilo tačno, ali je veoma brzo uspela i da je povrati.

Trojkom Simonovića, sjajnim ulazom Dangubića koji je napao Kajmakoglua, jedinog sa tri lične greške, kao i prvim poenima Dženkinsa, Crvena zvezda je stigla do 52:45.

Nakon nesportske lične greške Voronova na 5 minuta do kraja, Volters je sa linije za slobodna bacanja uspeo da pogodi samo jedno slobodno bacanje, da bi u istom napadu SI-MONOVIĆ uspeo da pogodi trojku o tablu za 58:49.

Naravno, tada Kit Lengford preuzima stvari u svoje ruke.  Njegovim poenima, a zatim poenima Marka Banića Uniks stiže na -4 (56:60), a nakon toga Lengford je ponovo uspeo da pogodi za 58:60 na dva minuta do kraja.

Nije uspevala Crvena zvezda da se poveže u napadu, ušli su u seriju grešaka, a Kit Lengford je na svaki mogući način pokušavao da stigne do koša Crvene zvezde, i uspevalo mu je za 20. poen i izjednačenje u poslednjem minutu.

Na drugoj strani, donekle iznenađujuće, Volters je igrao završnicu, iznudio je dva slobodna bacanja i oba pogodio na 37 sekundi do kraja za 2 poena prednosti, da bi na drugoj strani je Lengford pogodio trojku za 63:62!

Ostalo je 17 sekundi za Crvenu zvezdu, ali Volters i Dženkins su se spetljali, pa je izgubljena još jedna utakmica.

Lengford je imao 12 poena u poslednjoj četvrtini, ukupno 23, a u Crvenoj zvezdi samo dvojica preko 10 poena i to Volters sa 11 i Kuzmić sa 10 poena.