• Autor: Aleksandar Obrenović

• 18. april 2018.

• 20:44

Crvena zvezda MTS je uspela da pobedom počne prvenstvo Srbije.

Super liga Srbije je počela i to pobedom Crvene zvezde nad ekipom iz Zemuna. Mladost Admiral nije bio dorastao rival crveno-belima, koji su slavili sa 115:64.

Zvezda je danas nastupila u izmenjenom sastavu, Filip Čović i Aleksa Radanov su ponovo u timu sa Malog Kalemegdana, a danas je šansu dobio i Marko Kešelj.

Upravo je njegovom trojkom Crvena zvezda stigla do 21:10, a kasnije su Jovanović i Čović samo povećavali prednost domaćih. Ubrzo je prednost bila i +20 u prvom poluvremenu, Janković je pogodio trojku za 45:25, da bi na kraju treće deonice Nikola Jovanović svojim novim zakucavanjem doneo Crvenoj zvezdi +30.

Potpuna rapsodija Crvene zvezde u poslednjoj deonici, od 94:60 stižu velikom serijom od 15:0 do 109:60, prava katastrofa za goste.

Povela je Zvezda i sa +51 u poslednjem minutu utakmice, što je bila i konačna razlika.

U redovima Crvene zvezde najefikasniji bio je Janković sa 22 poena, Čović je imao 16, a po 15 su upisali Kešelj, Dobrić i Davidovac. Kod gostiju Jeković najbolji sa 18 poena.