ponedeljak 12.02.2018.
18:43

Crvena zvezda mts rešila prvo poluvreme meča sa Zadranima u svoju korist.

aba-liga.com/MZT Skopje Aerodrom/Dragan Mitreski-Dadi

U poslednjoj utakmici 20. kola ABA lige, Crvena zvezda mts večeras u dvorani ''Aleksandar Nikolić'' vodi protiv Zadra na kraju prvog poluvremena rezultatom 47-36.

Pred sam početak meča priređena je prigodna svečanost kojom je obeležen rekordni, 430. nastup kapitena Crvene zvezde Branka Lazića u crveno-belom dresu, a opširnije o tome čitajte OVDE.

Zadrani su ''pokazali zube'' u prvih nekoliko minuta, poveli su sa 10:4 i do kraja prve četvrtine bili ravnopravan rival.

Ali, trojka Nemanje Dangubića na kraju ovog dela igre bio je uvod u ono što je goste čekalo u drugih deset minuta. Zvezda je pojačala odbranu, što je kao posledicu imalo lake poene u napadu i sve ubedljiviju rezultatsku prednost.

Posle prvog poluvremena, najefikasniji u Zvezdi je Matijas Lesor sa11 poena i šest skokova, a Zadrane predvodi Kristijan Krajina sa 10poena i šest asistencija.