Zvezda dobila srpski derbi!

• 15. decembar 2012.

• 20:54

Derbi trinaestog kola ABA lige između Crvene zvezde i Radničkog pripao beogradskim crveno-belima, iako su gosti tokom prvog poluvremena imali konstantno vošstvo.

Košarkaši Crvene zvezde ponovo su u pobedničkom ritmu, posle dva uzastopna poraza - od Budućnosti i Kahasola.

Ni protiv Radničkog nisu najbolje ušli u meč, tokom prvog poluvremena bili u rezultatskom minusu, ali su u nastavku uspeli da naprave preokret i na kraju čak i ubedljivo trijumfuju - 87:73.

Radnički je od početka imao vođstvo, vodio sa 5:0, pa 13:6, a u sedmom minutu razlika je dostigla i devet poena u korist Kragujevčana - 21:12.

Zvezda nije uspevala da uhvati priključak sve do početka druge četvrtine, kada je Savović trojkom smanjio na 27:24.

Gosti su ipak, do kraja prvog poluvremena održavali vođstvo, koje je posle 20 minuta iznosilo 46:42.

Tek dva minuta u drugom poluvremenu trajalo je vođstvo Radničkog, a onda je njihov bivši igrač Majkl Skot pogotkom za tri poena doneo prvo vođstvo Crvenoj zvezdi - 50:49.

Ovo kao da je dalo dodatni elan domaćima, koji su nastavili svoju seriju i već u 27. minutu na semaforu je stajalo 62:52 za Crvenu zvezdu.

Radnički je do kraja treće četvrtine ovu prednost Zvezde uspeo da prepolovi, ali ne i da u poslednjih deset minuta učini nešto više.

Zvezda je u finišu prednost učinila ubedljivom i na kraju slavila sa 87:73, što je osma pobeda ekipe Vlade Vukoičića u ABA ligi, uz pet poraza.

Igor Rakočević je bio najefikasniji sa 20 poena u ekipi Crvene zvezde, Savović je postigao 14, a Skot 13.

Kod Kragujevčana, Teriko Vajt se istakao sa 18 poena, a Aleksandar Ćapin je postigao 16.