Zvezda bez šanse u Berlinu, serija poraza sve duža...

• 19. novembar 2019.

• 21:45

Novi poraz Crvene zvezde, rezultatska kriza sve duže traje...

Košarkaši Crvene zvezde doživeli su večeras sedmi poraz u devet odigranih kola Evrolige, treći uzastopni, peti u poslednjih šet mečeva u elitnom evropskom takmičenju.

Ovoga puta, crveno-beli su poraženi od Albe u Berlinu rezultatom 92:80.

Sve se dešava samo dva dana posle Zvezdinog poraza od Partizana u ABA ligi i dva dana uoči još jednog teškog gostovanja u Evroligi, protiv Žalgirisa u Kaunasu.

Čitavim tokom meča Alba je imala rezultatsku prednost, a početnih 6:0 je nagovestilo kakvu ćemo sliku gledati do kraja utakmice.

Zvezda je rezultatski najbliža bila u toku prve četvrtine, kada je u jednom trenutku prišla na 10:9, sve ostalo je proteklo u znaku nemačkog tima, koji je u najvećem delu meča održavao desetak poena prednosti, a onda u poslednjem kvartalu tu prednost je i dodatno uvećao. Posebno raspoloženi domaći su bili u šutu za tri poena, pogodili su 12 trojki iz 25 pokušaja.

Rokas Giedraitis je sa 22 poena i pet skokova bio najbolji u pobedničkoj ekipi, a odličan je bio i Sikma sa 18 poena i devet skokova.

U Zvezdi najefikasniji centri Majkl Odžo sa 12 i Ognjen Kuzmić sa 10 poena, a zanimljivo je da su veliku većinu tih poena postigli u prvom poluvremenu. Tačnije, Kuzmić svih 10, a Odžo je u nastavku dodao još samo dva poena.

Albi je ovo treća pobeda u prvih devet kola, a druga uzastopna.