ponedeljak 23.10.2017.
22:52

Utakmicom u Skoplju kompletirano peto kolo ABA lige.

ABA liga/MZT Skopje Aerodrom/Dragan Mitreski Dadi

Košarkaši Cibone ostvarili su večeras treću pobedu u novoj sezoni regionalnog takmičenja, pošto su večeras u poslednjoj utakmici petog kola savladali MZT u Skoplju sa 83:76.

Posle ravnopravne borbe u prvoj četvrtini, zanimljiv razvoj događaja viđen je u drugih deset minuta. Predvođen odličnim Trajkovskim, MZT je poveo sa osam poena razlike (39:31), a onda sledi furiozna serija trojki Zagrepčana, koji ekspresno prave seriju 14:0 i stiču šest poena prednosti.

Ipak, ponovo je usledila ''rezultatska klackalica'', ali Cibona sredinom treće četvrtine ponovo preuzima vođstvo i ne ispušta ga do kraja meča.

U pobedničkoj ekipi najbolji je bio iskusni Luka Žorić sa 25 poena i sedam skokova, a kod domaćih je isti poenterski učinak imao Trajkovski, uz pet uhvaćenih lopti.

Cibona sada ima skor 3-2 posle pet kola, a MZT je na 2-3.

Podsetimo, ranije večeras FMP je na svom terenu savladao ekipu Zadra sa 91:76.