Žofri i drugovi neutralisali Spanulisa, još jedna evroligaška drama! Makabi je već imao lakši posao

četvrtak 01.10.2020.
21:56

Odigrane još dve utakmicde prvog kola Evrolige.

Epa/Matteo Bazzi

Preneli smo ranije večeras, Evroliga je počela pobedom Zenita nad Efesom u Istanbulu posle dramatične borbe do poslednjih sekundi, a sličan epilog i u Pireju, gde je Žalgiris kao gost savladao Olimpijakos sa 68:67.

Bio je to veliki preokret tima iz Kaunasa, koji je u poslednju četvrtinu ušao sa minusom od 11 poena razlike, ali kada je bilo najvažnije, ekipa Žalgirisa je odigrala najbolje.

Samo devet poena postigao je Olimpijakos u poslednjih deset minuta, a meč je sa linije penala rešio Rokas Jokubaitis, na tri sekunde pre kraja.

On je na kraju završio meč sa 12 poena, jedan više postigao je Žofri Lovernj, a 15 poena upisao je Marijus Grigonis.

U Olimpijakosu jedini dvocifren Hasan Martin sa 12 poena, a legandarni Vasilis Spanulis se zaustavio na devet poena i pet asistencija, uz 3/10 šut iz igre.

Prvu pobedu od domaćih ekipa upisao je Makabi, koji je bio bolji od Albe rezultatom 80:73.

Tim iz Berlina je bolje počeo meč, dobio je prvu četvrtinu sa 29:19, ali u drugoj Makabi uzvraća sa kamatom, čak 30:12 u ovom delu igre bilo je u korist ''Ponosa Izraela'', koji je u nastavku zadržao stečenu prednost.

Kalojaro je sa 18 poena predvodio Makabi do pobede, isto toliko upisao je Erikson na drugoj strani.