Željkov Fener surovo prekinuo Zvezdin blistavi niz

utorak 19.12.2017.
20:30

Kraj Zvezdine serije pobeda. Srpski predstavnik se u prvom poluvremenu hrabro isprsio pred šampionom Evrope, u nastavku druga slika...

Epa/Georgia Panagopoulou

U prvoj utakmici 13. kola Evrolige, Fenerbahče je pred svojim navijačima u Istanbulu savladao Crvenu zvezdu mts rezultatom 82:56.

Ovo je ekipi Željka Obradovića deveta pobeda od početka sezone u elitnom evropskom takmičenju, a Zvezda je prekinula niz od tri uzastopne evroligaške pobede i upisala osmi poraz u 13 odigranih kola.

Tokom prvog poluvremena, ekipa Dušana Alimpijevića pružila je odličan otpor aktuelnom šampionu Evrope. Zvezda je bolje ušla u utakmicu, povela sa 9:4, ali je do kraja prve i na startu druge četvrtine Fenerbahče preokrenuo rezultat i stekao solidnih osam poena prednosti - 19:11.

Međutim, potom sledi Zvezdin silovit odgovor na krilima raspoloženih Dobrića, Ročestija i Antića i srpski šampion je uspeo da povede sa 25:21, pa 28:25.

Zvezdina serija ipak nije dugo potrajala, pa je, kao i u završnici prve četvrtine, Fenerbahče i u drugoj preuzeo kontrolu i predvođen Janom Veselim, ali i uz pojedine diskutabilne sudijske odluke, serijom 11:0 ponovo stigao do ''plus osam'' - 36:28.

Ista razlika ostala je i na kraju prvog poluvremena - 41:33.

Očekivalo se da će Zvezda uspeti da se u nastavku utakmice opet rezultatski vrati u igru, ali se to nije dogodilo. Tokom treće četvrtine Fener je napravio još dve osetne serije - 8:1, pa 7:0, raspucali su se i Vonamejker i Datome i njihova prednost dostigla je i dvadesetak poena razlike - 62:42 na ulasku u poslednji kvartal.

Već tada je bilo jasno da je pitanje pobednika rešeno, a ekipa Željka Obradovića je bez problema privela posao kraju u poslednjih deset minuta.

Na kraju, težak Zvezdin poraz, podbacili su Bjelica, Lazić, Dangubić, ni novajlija Enis se nije proslavio, ali vremena za žaljenje nema, već za dve večeri je duel sa Panatinaikosom u Beogradu.

Bolji od ostalih u ekipi Dušana Alimpijevića večeras je bio Ognjen Dobrić sa 15 poena, ali u Feneru je bilo mnogo više raspoloženih igrača. Jan Veseli je meč završio sa 15 poena i osam skokova, a Vonamejker i Datome su upisali po 13 poena.

Što se tiče srpskih reprezentativaca u Feneru, Marko Gudurić šest poena, tri skoka i dve asistencije, a Nikola Kalinić bez poena, uz takođe tri uhvaćene lopte.