nedelja 27.09.2015.
22:53

Fenerbahče u finalu predsezonskog turnira ubedljivo savladao minhenski Bajern.

fenerbahce.org

U borbi za titulu na Zadar Doguš turniru u slabo ispunjenoj dvorani 'Krešimir Ćosić', Željko Obradović izašao kao pobenik iz duela dvojice bivših selektora naše zemlje sa Svetislavim Pešićem.

Sve je bilo jasno već u prvoj četvrtini koju je Fener dobio s ubedljivih 20:6, Bajern nije uspeo da se vrati na jednocifren minus do odlaska na veliki odmor, a u nastavku je turski evroligaš ponovo pojačao ritam i na kraju trijumfovao rezultatom 76:55.

Nikola Kalinić je večeras debitovao za Fenerbahče, Jan Veseli se vratio u tim i bio igrač utakmice sa 16 poena i 8 skokova, a dvocifren broj poena je postigao i Marko Kešelj, koji je na 'probnom radu' i bori se za ugovor.

U Bajernu najefiaksniji Renfro sa 9 poena, Duško Savanović je podbacio u napadu i meč završio sa samo dva poena.

Treće mesto na turniru je pripalo Olimpijakosu pošto je grčki šampiona ranije dobio Darušafaku rezultatom 61:57, a u borbi za peto mesto Crvena zvezda je bila bolja od domaćina Zadra sa 68:57.

Za nakorisnijeg igrača turnira u Zadru proglešen je centar Fenerbahčea Ekpe Judo, koji je ovog leta stigao na Bosfor iz NBA lige.