Zadrani slavili na premijeri

• 15. decembar 2012.

• 19:25

U prvoj utakmici 13. kola ABA lige, ekipa Zadra je uspela da trijumfuje na ''komšijskom'' gostovanju u Splitu. U subotu još tri utakmice.

Subotnji program u okviru 13. kola ABA lige počeo je duelom hrvatskih ekipa, Splita i Zadra, a pobedu su odneli gosti rezultatom 78:75.

Ključni period igre bila je druga četvrtina, kada su Zadrani odigrali znatno bolje i na poluvreme otišli sa dvocifrenom prednošću - 42:31.

Splićani su u nastavku polako ''topili'' taj rezultatski minus, ali nisu uspeli da dođu i do preokreta.

Vrbanc je predvodio Zadrane sa 18 poena, dok je u poraženoj ekipi Vukušić upisao 22 poena.

Drugi meč dana je srpski derbi, između Crvene zvezde i Radničkog u Pioniru od 19 časova, a zatim slede dueli MZT - Krka (20:30h) i Igokea - Cibona (21:00h).