Vukoičić: ''Možda na kraju i ova razlika bude bitna''

• 15. decembar 2012.

• 23:25

• Izvor: Sportske.net, kkcrvenazvezda.rs

U Crvenoj zvezdi zadovoljni posle pobede nad kragujevačkim Radničkim i pored lošeg početka meča. Trener Vukoičić hvali igru u odbrani, ali priznaje da je u napadu često ''škripalo''.

Košarkaši Crvene zvezde nisu dozvolili drugi uzastopni poraz u Pioniru, posle neuspeha u duelu sa Kahasolom, u poslednjem kolu prve faze Evrokupa.

Crveno-beli su u prvom poluvremenu imali dosta problema sa Kragujevčanima, ali je drugo poluvreme donelo njihovu znatno bolju igru i na kraju sasvim solidnih 87:73.

Trener Crvene zvezde Vlada Vukoičić posle meča je konstatovao da bi možda i ovih ''plus 14'' moglo na kraju sezone da ima važnu ulogu.

''Imali smo jedan problem da se prilagodimo igri i taktici Radničkog. Oni imaju više opcija na terenu, sa višom ili nižom postavom. Ušli smo na početku u brze faulove i tehničku grešku što je dovelo do toga da je Radnički pucao 11 ili 12 bacanja u prvoj četvrtini.

Druga, treća i četvrta četvrtina su bile dobra što se tiče odbrane, dok je u napadu bilo oscilacija. Sveli smo Radnički na samo devet asistencija. Na kraju je bila čak i velika razlika, ona nam možda i može biti bitna na kraju lige'', izjavio je Vukoičić.