VTB - Zenit sprečio iznenađenje, Simon se baš ispromašivao

Autor: Boban Filipović
nedelja 21.01.2018.
17:09

Košarkaši Zenita su na gostovanju u Permu upisali 10. prvenstvenu pobedu, ali su do nje došli teže no što se očekivalo.

basket.fc-zenit.ru/Viktoria Lamzina

Parma je bila na dobrom putu da obori na pleća favorita na utakmici 12. kola VTB lige, domaći su u finišu treće četvrtine imali dvocifrenu prednost, ali je Zenit preokretom u finišu ipak izvojevao pobedu - 94:99.

Reprezentativac Srbije Marko Simonović nije imao dan, za nešto više od 24 minuta u igri nije uspeo da se upiše, promašio je sva tri šuta za tri i sva tri slobodna bacanja, imao je po dva skoka i asisetncije.

Kajl Kurič je bio najzaslužniji za Zenitov trijumf, preuzeo je lidersku ulogu u odsustvu Sergeja Karaseva, ubacio pet trojki, dao je trećinu koševa svoje ekipe, brojao do 33. Pratili su ga Vornov sa 16, Harper sa 14 i Valiev sa 11 poena.

Kod domaćina najzapaženiji Kodi Miler-MekIntajer sa 24 poena, 9 skokova i 6 asistencija.