VTB: Zenit i CSKA na pragu plasmana u polufinale

nedelja 27.05.2018.
20:58

Košarkaši Zenita i moskovskog CSKA ostvarili su trijumfa i u drugom kolu prve faze takmičenja.

vtb-league.com

Ekipa iz Sankt Petersburga slavila je na gostovanju u Saratovu rezultatom 73-79.

Zenit je stekao prednost od šest poena nakon prvih 10 minuta, ali je domaćin do poluvremena došao do preokreta, na veliki odmor se otišlo sa pola koša viška u korist Avtodora.

U trećoj deonici Zenit dolazi do preokreta, ulaze u poslednjih 10 minuta sa dva poena prednosti, da bi u odlučujućoj deonici nakon velike borbe stigli do trijumfa.

Predvodio ih je Vitington sa 19 poena, 15 je dodao Voronov, po 12 su upisali Karašev i Harper, dok je 11 dodao Kjurik. Marko Simonović je za oko 12 minuta ubacio samo dva poena, uz četiri uhvaćene lopte pod svojim košem.

U poraženom sastavu po 18 poena su ubacili Dauns i Koti Klark.

Tako je Zenit poveo sa 2:0 u seriji koja se igra na tri pobede i nalazi se na pragu plasmana u polufinale.

U istoj situaciji je i CSKA, koji je do 2:0 u seriji sa VEF Rigom došao pobedom na svom terenu od 100-80.

Gosti iz Letonije su iznenadili u prvoj deonici, ubacili su "Armejcima" čak 27 poena i na odmor otišli sa četiri poena prednosti.

CSKA se trgao u nastavku, ostavili su goste na samo 13 poena u drugoj deonici, pa su na odmor otišli sa šest poena viška.

U trećoj deonici prednost Moskovljana raste na devet poena, dok su u poslednjih 10 minuta došli i do ubedljive dvocifrene prednosti, na kraju i do pobede.

De Kolo najbolji sa 20 poena, po 14 su ubacili Klajburn i Higins, dok u po 10 dodali Hajns i Rodrigez (8as).

U poraženom sastavu 23 poena Mejerisa, 14 je dodao Ken Braun, dok se na 11 zaustavio Pol Karter.