VTB: Treći vezani poraz Obradovićeve Lokomotive

subota 17.03.2018.
18:36

Ekipa iz Krasnodara poražena je na gostovanju u Minsku.

beko-bbl.de/de/

"Lokosi" su gostovali Tsmokiju, a ekipa iz Belorusije slavila je sa 88-84 (72-72) nakon produžetka.

Ekipe su se smenjivale u vođstvu tokom regularnih 40 minuta, nakon prvih 20 Lokomotiva je imala pet poena viška, ali su u poslednjih 10 minuta ušli sa četiri poena minusa, kako je Tsmoki treći kvartal dobio sa 21-12.

Lokosi uspevaju da poravnaju rezultat u poslednjoj deonici, pa se otišlo u produžetak.

U dodatnih pet minuta domaćin na samom startu sa dve vezane trojke dolazi do šest poena prednosti, Lokomtiva uspeva da izjednači, ali je ekipa iz Minska bila skoncentrisanija u poslednjim trenucima utakmice, te su upisali bitan trijumf u borbi za plej-of.

Pobednički sastav je predvodio Sedler sa 22 poena, pratio ga je bosanski internacionalac Filip Adamović sa 15 poenai sedam asistencija, dok su po devet poena upisali Belianku i Čerapovič.

Kulagin je nastavio sa sjajnim partijama u dresu Lokomotive, MVP 1/4 finalne runde Evrokupa je upisao 20 poena i pet asistencija, pratili su ga Elegar sa 17 poena, Kris Bab sa 15 i Mardi Kolins sa 10 postignutih poena.