VTB: Tesna pobeda Obradovićeve Lokomotive

četvrtak 26.04.2018.
22:07

Košarkaši Lokomotive Kubanj iz Krasnodara slavili su na gostovanju u Letoniji u okviru regionalne VTB lige.

Epa/Lukas Schulze

"Lokosi" su do pobede u Rigi došli rezultatomm 69-71, nakon velike borbe tokom svih 40 minuta.

Domaćin je bio bolji u prvih 20 minuta, dobili su prvi kvartal sa tri poena prednosti, dok su nakon 20 minuta košarkaši VEF Rige imali višak od šest poena.

Ipak, Obradovićevi puleni se vraćaju u trećoj deonici, pa u poslednjih 10 minuta ulaze sa samo pola koša minusa.

U poslednjoj deonici dolaze i do preokreta, na kraju i do pobede, koju je sa linije penala potvrdio Jonas Mačijulis, u poslednjim sekundama susreta.

Lokomotiva je tako preuzela treću poziciju na tabeli sa skorom 15-6 i u prvoj rundi plej-ofa bi mogli da se sastanu sa Avtodorom.

Zenit, koji je danas bio bolji od Jeniseja, pao je na četvrto mesto.