VTB - Rutina 'Armejaca' u Minsku

Autor: Boban Filipović
nedelja 11.02.2018.
17:16

Košarkaši moskovskog CSKA su bez većih problema slavli na gostovanju u glavnim gradu Belorusije.

EPA-EFE/SERGEI ILNITSKY

Posle neplaniranog poraza u Valensiji od pre par dana u 22. kolu Evrolige, 'Armejci' su se vratili na pobednički kolosek.

Četa Dimitrisa Itudisa je opravdala ulogu favorita protiv Tsmokija u Minsku i slavila rezultatom 93:83.

Moskovljani su prvi kvartal dobili sa 32:18, uoči poslednje četvrtine imali su dvadeset poena prednosti, pa u poslednjem kvartalu nisu ni igrali odbranu.

Svi Itudisovi puleni osim Gankeviča su se upisali u strelce, najefikasniji je bio Nando De Kolo sa 15 poena, a posle dužeg vremena igrao je i bivši plej Partizana Leo Vesterman. Francuz je za nešto manje od 18 minuta provedenih na parketu postigao tri poena, imao tri skoka i dve asistencije.

U poraženom sastavu daleko najbolji je bio Devon Sendler sa 23 poena.