nedelja 20.10.2019.
15:45

Ekipa iz Podmoskovlja odlično igra ove sezone.

screenshot: Youtube

Košarkaši Himkija slavili su na svom parketu protiv Astane u okviru regionalne VTB lige, rezultatom 73:56.

Nakon 10 minuta domaćin je imao sedam poena prednosti, do poluvremena domogli su se i dvocifrenog viška od 11 poena.

Uzvratila je Astana dobrom trećom četvrtinom, ali su gosti uspeli samo da vrate deficit na sedam poena, da bi u poslednjih 10 minuta Himki otklonio sve dileme i upisao ubedljiv trijumf.

Pobednički sastav je sa 15 poena i 11 skokova predvodio Devin Buker, po 10 poena dodali su Dairis Bertans, Džeremi Evans i Jonas Jerebko.

Šved je odmara, Jović se još nije oporavio od povrede.

U Astani najefikasniji Džeremaja Hil sa 16 poena, Malkom Hil je ubacio 11, dok je odličan bio i košarkaš Crvene zvezde na pozajmici u Astani Dušan Ristić, koji je meč završio sa 10 poena i čak 18 skokova (šest ofanzivnih).