VTB: Rajt srušio Himki, velika pobeda za Jovanovićeve "Lokose"

ponedeljak 11.02.2019.
22:28

Košarkaši Lokomotive Kubanj slavili su na jednog od najtežih gostovanja u regionalnom šampionatu.

Sportske.net/Filip Mitrović

Izabranici Vlada Jovanovića slavili su na gostovanju u "Mitišči areni" protiv Himkija rezultatom 82:84.

Domaćin je serijom na startu utakmice ubrzo stigao do prednosti od 10 poena, ali su se gosti na vreme trgli, te su do kraja kvartala došli i do preokreta.

U drugoj četvrtini bolja Lokomotiva, koja je vodila većim delom, Himki je samo na kratko preuzeo prednost sredinom četvrtine, da bi se na veliki odmor otišlo sa +9 u korist gostiju.

Vraća se Himki u trećem kvartalu, u dva navrata dolaze i do preokreta, ali su "Lokosi" ipak na poslednju pauzu otišli sa tri poena prednosti.

Vodila je Lokomotiva sve do poslednjih par minuta, kada preko Mikija i Tomasa Himki dolazi do preokreta.

Ipak, trojkom na nešto više od jednog minuta do kraja Rajt vraća dva poena prednosti gostima.

Do kraja nijedna ni druga ekipa nisu uspele da poentiraju, te je pobeda otišla u Krasnodar.

Najefikasniji Dima Kulagin sa 17 poena, pola koša manje dodao je junak Rajt, dok su dvocifreni bili i Ponitka sa 13 poena, kao i Fridzon sa 12. Dragan Apić je za oko šest minuta ubacio dva poena (2/4 sa linije penala).

Kod Himkija najefikasniji Miki sa 17 poena, Malkom Tomas je dodao 12, dok su dvocifreni bili i Vjaltsev sa 11, kao i bivši bek Zvezde Čarls Dženkins i Toni Kroker sa po 10 postignutih poena.

Stefan Marković je ubacio četiri poena, sedam asistencija i tri skoka za oko 25 minuta na parketu.

Ranije danas Uniks je iznenadio lidera, a stanje na tabeli pogledajte u nastavku.