VTB - Prvi poraz 'Armejaca'

Autor: Boban Filipović
nedelja 04.12.2016.
16:02

Košarkaši moskovskog CSKA su danas na gostovanju u Krasnodaru prvi put osetili gorčinu poraza u regionalnoj ligi prve sezone. Šampion Evrope nije imao rešenje za bivšeg centra Partizana Kevina Džonsa.

cskabasket.com

Lokomotiva Kubanj je bila bolja od aktuelnog evropskog šampiona rezultatom 83:74.

'Armejci' su u prvom kvatralu napravili dvocifreni plus, ali su 'Kozaci' u nastavku otopili tu prenost, u trećoj četvrtini preuzeli vođstvo i nisu ga više ispuštali.

Najbolji akter utakmice bio je centar 'Lokosa' Kevin Džons sa 21 poenom i 15 skokova. Bivši igrač Partizana odličnu podršku imao je u Kolinsu (14 pts, 7 sk, 5 as), Zubkovu (14 pts, 5 sk, 6 as) i Rajanu Brokhofu (12 pts, 5 sk, 5 as).

Miloš Teodosić
je dirigovao igrom 'Armije' sa 11 asistencija, ali nije imao svoje šutesko veče budući da je postigao samo 7 poena uz slabe procente (2/5 za dva, 1/6 za tri).

Najefikasniji u Itudisovoj čet ibio je Dmitrij Kulagin sa 13 poena, Aron Džeskon je postigao 12, a Vitalij Fridzon 10.

CSKA je uprkos porazu ostao lider na tabeli, ali sa istim učinkom kao Uniks. Po jedan poraz, ali i meč manje imaju Himki i Zenit. Lokomotivi je ovo šesta prvenstvena pobeda iz osam utakmica.