VTB: Obradović očitao lekciju Himkiju za nastavak nestvarne serije!

18:19

Lokomotiva Kubanj iz Krasnodara je nastavila sa sjajnim partijama ove sezone.

Epa/Lukas Schulze

Izabranici Saše Obradovića vezali su i 23. uzastopni trijumf ove sezone.

Sada su na svom parketu bili bolji od ruskog Evroligaša, ekipe Himkija, utakmica je okončana sa 93-78.

Tesno je bilo u prvih 20 minuta, Himki je dobio prvi kvartal sa 22-24, ali je Lokomotiva do odmora uspela da preokrene rezultat. Domaći sastav je na odmor otišao sa dva poena viška (46-44).

Treća četvrtina bila je i ključna, "Lokosi" taj period dobijaju sa 29-19 i u odlučujućih 10 minuta ulaze sa velikih 12 poena prednosti.

Himki je u poslednjoj deonici uspeo da priđe na samo tri poena zaostatka, ali je onda usledila serija domaćih košarkaša od 12-0, kojoj su otklonjene sve dileme.

U pobedničkom sastavu odličan iskusni Mardi Kolins sa 22 poena i 10 asistencija, pratili su ga Elegar sa 18 poena i šet skokova, kao i Rajan Brekof sa 17 poena i osam uhvaćenih lopti.

Dvocifreni učinak imali su i Brajan Kvejl (11p), kao i Dimitri Kulagin (10p).

Kod gostiju naravno najefikasniji Šved, ali ni on nije bio na svom nivou, za pola sata provedenih na parketu upisao je 18 poena i šest asistencija. Pratili su ga Stefan Marković sa 11 poena Džejms Anderson sa 16.

Snage su u istom terminu odmerili i VEF Riga i Uniks, gosti iz Kazanja su slavili sa 69-81.

U pobedničkom sastavu nije bilo Danila Anđušića, istakao se bivši košarkaš Partizana Stefon Lazme sa 17 poena, koliko je imao i Džamar Smit.

Ranije danas Zenit je slavio na gostovanju u Permu, više o tom susretu OVDE.