VTB: Lokomotiva i Zenit ubedljivi, Simon solidan, bivši igrač Partizana "poludeo"

19:11

U okviru drugog kola regionalne lige pobede su ostvarile ekipe iz Krasnodara i Sankt Petersburga.

basket.fc-zenit.ru/Viktoria Lamzina

Zenit je deklasirao Parmu na svom parketu, slavili su sa 98-73.

Vodila je domaća ekipa tokom čitavog meča, na poluvremenu su imali 14 poena viška, do kraja je prednost postepeno rasla, razlika u kvalitetu je jednostavno bila prevelika.

Istakao se u pobedničkom sastavu neverovatni Dru Gordon sa 27 poena i 14 skokova za indeks korisnosti 36!

Pratili su ga Demonte Harper sa 17 poena, Laprovitola sa 15, kao i Kajl Kurik sa 13 postignutih poena.

Marko Simonović je za 25 minuta na parketu upisao devet poena, četiri skoka, dve ukradene lopte i jednu asistenciju.

U poraženom sastavu istakao se Miler-Mekintajr sa 16 poena, pratili su ga Meklin sa 12 i Janik Moreira sa 11 poena.

Sasa Obradovic

Izabranici Saše Obradovića upisali su i drugi trijumf u novoj sezoni, sada su slavili u gostima protiv Kaleva rezultatom 62-88.

Već nakon prvog kvartala je bilo jasno da je razlika u kvalitetu očigledna, vodili su Lokosi sa 12 poena, do poluvremena je estonska ekipa uspela samo da spusti deficit na samo 10 poena.

U trećoj četvrtini gosti prelamaju meč, dolaze do 20 poena prednosti pred odlučujućih 10 minuta, sve je bilo jasno u Taljinu.

U pobedničkom sastavu se sa 17 poena istakao Brajan Kvejl, dok je pola koša manje dodao Kris Bab. Dvocifren sa 14 poena i Trevor Lejsi, dok je vrlo dobar sa osam poena i sedam skokova bio i iskusni Mardi Kolins.

U poraženom sastavu istakao se srpski internacionalac Branko Mirković sa 20 poena i četiri asistencije, pratio ga je Estonac Joesar sa 11 poena.