17:18

Dva vrlo interesantna duela videli smo u devetom kolu regionalne VTB lige.

acb.com
acb.com

Aktuelni vicešampion, moskovski Himki, dočekao je na svom terenu Nižnji Novgord, na kraju su slavili tek nakon produžetka rezultatom 90-87.

Videli smo sjajan meč u ruskoj prestonici, igralo se u velikim serijama u prvom poluvremenu, koje je nakon furiozne druge četvrtine pripalo gostima rezultatom 41-42.

U drugom poluvremenu druga slika, igralo se tvrdo na obe strane, na kraju je meč otišao u produžetak.

Evidentno kvalitetniji Himki uspeva da slavi nakon dodatnih pet minuta, još jedan nestvaran meč odigrao je Aleksej Šved, ali je sa druge strane imao ravnopravnog rivala u vidu srpkog košarkaša Stevana Jelovca.

Šved je meč završio sa 34 poena i pet asistencija (10/16 za dva, 2/11 za tri, 8/12 bacanja), dok ga je sa druge strane u stopu pratio Jelovac sa 32 poena (4/9 za dva, 5/7 za tri, 9/10 bacanja) i čak 11 skokova!

Treba dodati da u pobedničkom sastavu još jednom nije bilo Stefana Markovića zbog povrede.

Zanimljivo je bilo i u Kazanju, ali samo do poslednje čevrtine, gde je CSKA savladao Uniks sa 75-88.

Tesno je bilo u prvih 20 minuta, ali je u nastavku četa Dimitrisa Itudisa dokazala da je kvalitetnija, odlepili su se i na kraju stigli do zaslužene pobede. Tako su "Armejci" ostali jedni neporažen tim u VTB ligi.

U pobedničkom sastavu 16 poena Klejburna, po 15 su dodali Higins i De Kolo, na 14 se zaustavio Ćaćo Rodrigez, dok su po 10 dodali Fridzon i Kurbanov.

U poraženom Uniksu 16 poena Džamara Smita, po 15 su upisali Lazme i Loket.

Lokomotiva našeg Saše Obradovića je nastavila sa dobrim partijama, deklasirali su Astanu u Kazahstanu sa 50-83.

Istakli su se Džo Regland sa 16 poena, Brajan Kvelj sa 13, Mardi Kolins sa 12 i Franke Elegar sa 11 poena.