VTB: Iznenađenje u derbiju kola, rafalna paljba Simonovića, Zenit srušio "Armejce"

nedelja 20.01.2019.
18:49

Košarkaši Zenita iz Sankt Peterburga slavili su na svom parketu protiv aktuelnog šampiona.

basket.fc-zenit.ru/Viktoria Lamzina

Ekipa Đoana Plaze slavila je u svojoj dvorani protiv moskovskog CSKA rezultatom 93:86.

Najavili su domaći košarkaši da bi mogli da naprave iznenađenje već u prvom kvartalu, koji su dobili sa 34:24.

Nije CSKA do poluvremena uspeo bitnije da promeni stvari, spustili su deficit za samo dva poena.

Nastavili su "Armejci" da smanjuju zaostatak, na poslednji odmor su otišli sa samo četiri poena u minusu.

U poslednjem kvartalu gosti iz Moskve uspevaju i da poravnaju rezultat, ali su se domaći košarkaši trgli, napravili su novi suficit.

CSKA ponovo poravnava na oko tri minuta do kraja, ali je usledila serije Zenita 9-2, sve je bilo jasno u Sankt Petersburgu.

Igrač utakmice bio je Džajlin Rejnolds, koji je upisao 21 poena i osam skokova, pratili su ga Skrab sa 17 poena, kao i Marko Simonović, koji je dodao 15 poena, šutirao je trojke srpski košarkaš 4/4. Dvocifren i Armand sa 12 poena.

Kod CSKA 15 poena Ćaća Rodrigeza, po 13 su dodali De Kolo i Kulagin, 11 poena je upisao Klejburn, dok su po 10 dodali Hanter i Bolomboj (12sk).

Zenit je upisao osmi trijumf u VTB ligi ove sezone, dok su "Armejci" nakon 13 vezanih pobeda doživeli prvi poraz.