VTB: Himki slavio bez Šveda i Markovića, trojkom Hantera CSKA prešao "stotku"

ponedeljak 22.10.2018.
21:12

Nove pobede su u okviru regionalne VTB lige ostvarili prošlogodišnji finalisti plej-ofa.

vtb-league.com

Himki je slavio u Permu protiv Parme rezultatom 70:80, iako u timu nije bilo Alekseja Šveda i Stefana Markovića, kao ni Sergeja Monije.

Gubili su gosti nakon 10 minuta sa tri poena razlike, ali su do odmora stigli do preokreta.

Nije uspeva Himki ozbiljnije da se odlepi rezultatski, Parma je došla do preokreta sredinom poslednje deonice, ali su gosti vratili prednost i na kraju slavili.

Istakao se Di Bost sa 22 poena i pet asistencija, pratio ga je Kroker sa 21 poenom. Čarls Dženkins je meč završio sa devet poena, koliko je imao i Gubanov.

U poraženom sastavu 17 poena Džastisa, pola koša manje dodao je Larson.

CSKA Otelo Hanter

CSKA je rutinski slavio u "Megasport areni" protiv Kaleva, bilo je 102:75 za "Armejce".

Stekli su 17 poena prednosti domaći košarkaši već nakon prve deonice, do kraja su bez većih problema držali konce u svojim rukama, te su zasluženo slavili.

Poslednje poene na utakmici postigao je Otelo Hanter, a to ne bi bilo ništa čudno da centar CSKA nije pogodio trojku.

Upravo je bivši centar Olimpijakosa i Reala bio najbolji pojedinac u pobedničkom sastavu sa 19 poena i osam skokova, pratili su ga Klajbur sa 17 poena i Antonov sa 10.

U poraženom sastavu 18 poena Almeide, 13 je dodao Joesar, dok se na 11 zaustavio Kitsing. Branko Mirković je podbacio sa samo tri poena i tri asistencije za 28 minuta na parketu.