VTB: Dominacija Himkija u Letoniji, odlični Marković

21:11

Košarkaši moskovskog Himkija savladali su VEF Rigu u drugom kolu regionalnog šampionata.

bckhimki.ru
bckhimki.ru

Izabranici Jorgosa Barcokasa slavili su u letonskoj prestonici rezultatom 64-104.

Domaćin se koliko toliko držao u dve četvrtine, Himki je ipak otišao na odmor sa prednošću, ali od dostižnih šest poena.

Ipak, daleko bolji gosti su dodali gas po povratku sa pauze, dobili su treću deonicu sa 19 razlike i rešili pitanje pobednika.

U poslednjih 10 minuta se nisu zaustavljali, razlika je u korist Himkija rasla iz minuta u minut, da bi na kraju dostigla čak 40 poena.

Najbolji u pobedničkom sastavu Džejms Anderson sa 24 poena (9/10 iz igre), pratili su ga Aleksej Šved sa 20 poena, kao i odlični Stefan Marković sa 14 poena, pet skokova i četiri asistencije. Vrlo dobar i Čarls Dženkins sa 11 poena.

U poraženom sastavu 13 poena Frejmanisa, po 12 su dodali Labuckas i Entuan Skot.