VTB: Bivši igrač Partizana srušio Obradovićevu Lokomotivu

subota 07.04.2018.
18:43

Košarkaši Zenita preskočili su Lokomotivu Kubanj iz Krasnodara na tabeli regionalne VTB lige.

Epa/Lukas Schulze

Zenit iz Sankt Petersburga je pred svojom publikom savladao "Lokose", nakon neizvesne završnice bilo je 79-78 za domaćina.

Prvi kvartal pripao je Zenitu (22-17), ali su do poluvremena gosti uspeli da poravnaju rezultat (41-41).

Lokosi su nastavili sa dobrom igrom i u trećoj deonici, pa su na odmor pred poslednjih 10 minuta otišli sa sedam poena prednosti.

Uveo je Zenit utakmicu u neizvesnu završnicu, bilo je 77-77 pred sam kraj i činilo se da bi utakmica mogla u prodžetak.

Lejsi je bio polovičan sa linije penala, pa su Lokosi došli do pola koša viška, ali je potom Dru Gordon u poslednjim sekundama poentirao nakon ofanzivnog skoka i tako doneo pobedu domaćinu.

U pobedničkom sastavu najbolji Karašev sa 17 poena, po 12 su dodali Vihrov i Voronov, dok je 11 uz devet skokova postigao junak Zenita i bivši košarkaš Partizana Dru Gordon.

Marko Simonović je meč završio sa šest poena.

U ekipi Lokomotive 15 poena Reglanda, 12 je dodao Kolins, dok su po 11 upisalo Lejsi i Elegar.