VTB - Alimpijevićev Saratov se raspao u produžetku

nedelja 23.12.2018.
12:57

Ekipa Dušana Alimpijevića bila je na dobrom putu da zabeleži treći vezani trijumf, ali je očajno izdanje u produžetku na gostovanju Astani rezultiralo porazom.

Beta/Branislav Božić/Ev

Košarkaši Avtodora iz Saratova doživeli su danas šesti ovosezonski poraz u VTB ligi, pošto ih je Astana savladala posle produžetka.

Kazahstanski predstavnik slavio je rezultatom 100:83 (14:20, 20:25, 22:17, 22:16, 22:5) posle produžetka.

Tim Dušana Alimpijevića kontrolisao je utakmicu u prvom poluvremenu, na odmor je otišao sa 11 poena prednosti, ali su kola krenula nizbrdo u nastavku.

Astana se vratila u meč, preuzela vođstvo, pa je gost u završnici poslednjeg kvartala morao da se bori za odlazak u produžetak.

Da je Dušan Alimpijević znao na šta će mu ekipa ličiti tokom dodatnih pet minuta verovatno bi potpisao da se utakmica završi pobedom Astane sa minimalnom razlikom.

Domaćin je za pet minuta "pregazio" Avtodor i stigao do sedme pobede u VTB ligi, četvrte uzastopne.

U ponedničkom timu najefikasniji su bili Džefri Grosel (26 pts, 8 sk) i Entoni Klemons (24 pts, 5 sk, 8 as), dok je kod gostiju dominirao Tri Golden sa 19 poena i 11 asistencija.

Alimpijević je od preuzimanja Avtodora vodio ekipu na četiri utakmice u VTB ligi i trenutno ima polovičan učinak.