Voriorsi pobedili uz strepnju, Kajri uzeo metlu, bostonska drama!

• Autor: Vladimir Stojanović

• 25. april 2016.

• 08:29

Golden Stejt nadomak trijumfa u seriji, ali svi čekaju reč lekara oko Karijevog kolena. Irving vodio Kavse do maksimalne pobede protiv Pistonsa. Ajsija Tomas blista, Boston se vratio od 0:2, serija potpuno otvorena!

Voriorsi su dobili četvrti meč serije i kod kuće će imati meč loptu protiv Hjustona, ali to gotovo nikoga nije zanimalo.

Stef Kari se povredio, pa šampioni čekaju sa zebnjom današnje rezultate snimanja, videćemo koliko je stvar ozbiljna.

Kako se sjajni bek povredio možete videti ovde. Inače, Voriorsi su posle izlaska Karija zaigrali odlično, bukvalno rasturili Roketse u trećoj četvrtini i lagano priveli posao kraju. U tom trećem periodu gosti iz Ouklenda su postigli čak 41 poen. Andre Igodala je ubacio 22, Drajmond Grin dodao 18, u sredu će Golden Stejt u svojoj "Orakl Areni" imati priliku da završio posao i onda sačeka rasplet duela Klipersa i Portlanda.

Kod Hjustona Hauard 19 poena i 15 skokova, Harden je ubacio 18, imao i 10 asistencija, ukrao 7 lopti. Ali, Hjuston ima mnogo oscilacija u igri, ušunjali su se u plej-of, ali vidi se da ne mogu da pariraju vodećih ekipama Zapada.

Na Istoku drama u Bostonu, Seltiksi su dobili Atlantu nakon produžetaka i izjednačili na 2:2. Ajsija Tomas je postigao manje poena nego u meču broj 3, noćas se zaustavio na 28, ali je prelomio u produžetku, poslednjih pet poena su njegovo delo. Na drugoj strani je Pol Milsap bio fantastičan sa 45 poena, rekord karijere u plej ofu i drugi najbolji za ovog igrača uopšte, ali je ostao bez pobede.

Poraz u produžetku nije nikakva novost za Houkse, izgubili su ih svih pet u regularnoj sezoni, a nisu dobili produžetak već više od dve godine.

Atlanta je imala napad za pobedu u regularnom toku meča, ali je Tomas odigrao odličnu odbranu na Tigu i doneo svom timu šansu. Posle je tu šansu iskoristio, a Houksi su sredinom treće četvrtine imali i +16, ni to im nije bilo dovoljno.

Gotova je serija u Detroitu, Kavsi su počistili Pistonse i čekaju polufinale. Imaće dosta vremena da se odmore, Kajri Irving je ponovo bio sjajan, 20 od 31 poena je ubacio u nastavku i praktično prelomio meč.

Pogodio je i sa pola sa sirenom na kraju treće četvrtine kada je svom timu doneo prednost od 3 poena,  posle su priveli posao kraju.

Šutirali su trojke u ovoj seriji oko 43%, pa je i odbrana Pistonsa bila nemoćna. Oni su izgubili 12. put u nizu od Klivlenda u postsezoni čime su srušili sve crne rekorde, jednostavno, nemaju nikakvu šansu kada je Lebron na drugoj strani. I 2009. kada su poslednji put pre ove sezone igrali u doigravanju, ista slika, 0:4 protiv Kavsa koje je predvodio "Kralj Džejms".

Sporna situacija u finišu, Redži Džekson je imao poslednji šut, promašio je trojku, tražio faul, sudije se nisu oglasile i sve je bilo gotovo.

U polufinalu je i San Antonio, i oni su počistili "Grizlije", o tome možete čitati ovde.