petak 20.12.2019.
17:57

''Panteri'' bili pred porazom, a onda...

BETAPHOTO/ABA liga/FMP/MO

U prvoj utakmici 12. kola ABA lige, FMP je u Železniku savladao ekipu Krke rezultatom 84:81.

Ovo je osmi trijumf FMP-a od početka sezone, a Krka je upisala osmi poraz.

Gosti iz Novog Mesta su večeras pružili neočekivano dobar otpor FMP-u, u drugo poluvreme su ušli sa osam poena prednosti (44:36) i vođstvo su održavali i u najvećem delu drugog poluvremena.

Sredinom poslednje četvrtine, Krka je stekla i ''plus 11'' - 76:65 i delovalo je tada da FMP do kraja neće moći da se rezultatski vrati u igru.

Ali, onda Marvin Džons dobija petu ličnu grešku i kola za goste naglo kreću nizbrdo. FMP pravi seriju 16:0, za vođstvo od 81:76 i do kraja je bez problema zadržao prednost.

Stefan Đorđević je sa 18 poena bio najefikasniji u pobedničkoj ekipi, Pot se zaustavio na 11 poena, a kod gostiju su se istakli Kouzi sa 23 i Marineli sa 19 poena.