Veliki derbi na startu, Fener odmah slavio!

subota 06.10.2018.
22:45

Fenerbahče je u okviru prvog kola turskog šampionata slavio danas protiv Bešiktaša.

EPA/ANDREJ CUKIC

Velike muke Fenerbahčea na startu novog prvenstva Turske, dočekali su Bešiktaš u gradskom derbiju i slavili sa 78:73.

Imali su gosti prednost u ovom meču, u prvoj četvrtini su vodili sa 7:12, u drugoj sa 34:35, u trećoj su stigli do izjednačenja 48:48, odlično su se držali, ali nisu izdržali.

Fener je na kraju slavio zahvaljujući dobroj seriji sredinom poslednje četvrtine, kada su od 70:65 stigli do 76:66 što je na kraju bilo nedostižno za goste.

Ekipa Duška Ivanovića je tako pretrpela prvi poraz, a tim Željka Obradovića je dokazao da je i ove sezone prvi favorit za osvajanje ovog šampionata.

Najbolji u Feneru je bio Slukas sa 16 poena, Guler i Meli su imali po 14 poena, a Marko Gudurić koji je igrao čak 33 minuta (najviše od svih igrača u redovima Fenera) dodao je 10 poena i 5 asistencija.

Na drugoj strani Kajl Gibson najbolji sa 14 poena.

Inače, u redovima Fenerbahčea nisu igrali Bobi Dikson, Žo Lovernj, Tajler Enis i Nikola Kalinić.