19:58

Ekipa iz Železnika je pobedila i u petoj utakmici ove sezone.

Abaliga/FMP
Abaliga/FMP

U srpskom derbiju koji je danas igran u dvorani u Železniku, ekipa FMP-a je savladala Mega Bemaks sa 96:88.

Otvorili su domaći meč serijom od 5:0, ali je Mega do kraja prve deonice preokrenula rezultat i vodila je do sredine druge četvrtine, a od tog trenutka su se ekipe smenjivale u prednosti.

Videli smo nekoliko fenomenalnih zakucavanja, Enis na jednoj, a Radanov na drugoj strani su pokazali da su velike atlete.

Domaći prave seriju krajem treće deonice, od 65:67 stigli su do 78:67, ta serija se produžila i na sam početak poslednje četvrtine.

Radanov i Uskoković su bili odlični u tim trenucima, upravo su njih dvojica najzaslužniji za napravljenu seriju.

Čančar je uspevao da održava svoju ekipu u igri sredinom poslednje četvrtine, pa je tu ulogu preuzeo Rebić, a nakon poena Enisa na 2 minuta do kraja bilo je samo +6 za FMP, 91:85.

Gosti su imali nadu i nakon još jedne trojke Čančara za 92:88, ali je na drugoj strani Čović rešio pitanje pobednika sa linije za slobodna bacanja.

Čović je imao 22 poena, Radanov 15, a Odžo 18.

Na drugoj strani Enis 19 poena, 6 skokova i 10 asistencija, Sinovec je imao 22 poena, a Čančar 18.