Vasa odveo Žalgiris u polufinale kupa

sreda 14.02.2018.
20:55

Ekipa iz Kaunasa slavila je u 1/4 finalu, a srpski košarkaš je poneo zvanje igrača utakmice.

zalgiris.lt
zalgiris.lt

Izabranici Šarasa Jasikevičijusa očekivano su se plasirali među četiri najbolje ekipe u Kupu Litvanije, kako su u svojoj areni savladali Šjauljaj rezultatom 85-78.

Gosti su iznenadili u prvom kvartalu, dobili su taj deo igre sa 17-21, ali je do poluvremena Žaligiris preokrenuo rezultat.

Nisu domaći košarkaši ni u nastavku uspevali da slome rivala, gosti su do kraja bili blizu, ali je razlika u kvalitetu na kraju isplivala na površinu i Žalgiris je slavio.

Najbolji u pobedničkom sastavu bio je Vasa Micić sa 14 poena i sedam asistencija, sakupio je 22 indeksirana poena i tako bio igrač utakmice.

Pratili su ga Milaknis sa 13 i Vajt sa 10 poena.

Susret je ipak obeležio košarkaš gostujuće ekipe Laurinas Birutis, koji je meč zavšrio sa 35 poena i 11 skokova, za ukupan indeks 43.

Njega su pratili Nikolas Džozef Zajsloft sa 17 i Šarakauskas sa 12 poena.