Uzbudljivo u Madridu, Zvezdina deca poražena u finalu!

• Autor: Aleksandar Obrenović

• 17. maj 2015.

• 13:46

Mladi košarkaši Crvene zvezde nisu uspeli da savladaju Real Madrid u finalu juniorske Evrolige, na kraju su Madriđani slavili sa 73:70.

Ekipa Slobodana Klipe je odlično krenula u meč, vodila tokom cele prve četvrtine, igrala sjajnu odbranu sve dok stvar u svoje ruke nije uzeo sjajni Luka Dončić, momak koji je dve godine mlađi od ostatka ekipe. On je pogodio dve trojke u kratkom roku i doveo Real do izjednačenja od 15:15.

Ipak, tada kreće nova serija Zvezde koju je inicirao odlični danas Aranitović, da bi na kraju prve četvrtine na semaforu pisalo 15:22 u korist našeg šampiona.

Drugu četvrtinu domaći Real Madrid je krenuo mnogo bolje, dobio je ovaj deo igre sa čak devet poena prednosti, reklo bi se da su košarkaši Crvene zvezde u ovim trenucima pokazali nemoć u odbrani protiv sjajnih napadača Real Madrida predvođenih Bareirom i Dončićem.

U trećoj četvrtini Real pravi najveću prednost od 11 poena, dominirao je N'Daj u ovoj četvrtini u skokovima, a ta prednost je lagano krenula da se osipa tek pred kraj poslednje četvrtine.

Imali su Madriđani prednost od 10 poena na 5 minuta pred kraj, a onda su izabranici Slobodana Klipe odigrali odlično odbranu, spojili tri vezana napada u kojima su uspeli da postignu poene i smanjili na samo tri poena prednosti.

Možda i ključni detalji susreta desili su se na 2 minuta pred kraj kada je na -4 Stojanović promašio dva slobodna bacanja, a na drugoj strani je Jusa pogodio oba za plus 6 - 67:61.

Ipak, tada Aranitović uzima stvar u svoje ruke, postiže dvojku i trojku za -1 na samo 10 sekundi do kraja, dok je Bareiro na drugoj strani pogodio oba bacanja za minus 3 Crvene Zvezde - 73:70.

Imao je Aranitović šut za pobedu, ali nije uspeo da pogodi sa 9 metara, tako da Madriđani slave titulu šampiona Evrope.

Aranitović je bio najbolji u Zvezdi sa 26 poena, Stojanović je upisao 15 poena uz 12 skokova.

Na drugoj strani najbolji su bili Bareiro sa 19, Jusa sa 15 i Dončić sa 14 poena.