22:16

Kako se sve okrenulo u samo nekoliko meseci. Od ekipe koja je dominirala i u Evrokupu i ABA ligi, do ovoga što se moglo videti večeras.

STARSPORT photo Belgrade Serbia

Košarkaši Partizana ponovo su razočarali svoje navijače.

Crno-beli su večeras prikazali jednu od najslabijih partija od početka sezone i upisali treći poraz u prvih pet kola Grupe A Evrokupa.

Bolji od ekipe Vlada Šćepanovića večeras je bio francuski Burž, koji je u Hali sportova ''Ranko Žeravica'' na Novom Beogradu na kraju slavio rezultatom 89-76.

Treba podsetiti da je Partizan i dalje bez povređenih Ognjena Jaramaza i Vila Mozlija, uz hendikep i u stručnom štabu, s obzirom da nije bilo Šćepanovićevih pomoćnika Mijatovića i Matovića koji su testirani na koronavirus i čekaju rezultate. Ipak, sve to ne može da bude opravdanje za ono što je Partizan prikazao u drugoj četvrtini, koja je bila i ključna za ishod ovog meča.

Samo u tom delu igre crno-beli su dozvolili sebi da prime čak 35 poena i u tom periodu gosti su stekli čak 17 poena prednosti, pa se na poluvreme otišlo rezultatom 57:40 u korist Burža!

Ispostavilo se da je to bila prevelika razlika, Partizan je u nastavku pokušao da uhvati priključak i eventualno napravi veliki preokret, ali najviše što je Šćepanovićev tim uspeo je prilazak na 11 poena zaostatka početkom poslednje četvrtine, pa je bilo kakva neizvesnost do kraja izostala.

Ekipi Burža je ovo druga pobeda u samo tri odigrane utakmice u ovoj grupi, s obzirom da je prethodnih dvadesetak dana bila u izolaciji zbog koronvirusa. Ipak, to im nije smetalo da večeras očitaju lekciju crno-belima

Pelos sa 28 (7 skokova) i nekadašnji košarkaš crno-belih Danilo Anđušić sa 23 poena zatrpavali su koš Partizana i najzaslužniji su za ovakav epilog. Uz njih, dvocifren i Alen Omić sa deset poena, od toga osam u prvoj četvrtini.

U Partizanu Gordić 15, Pejdž 14 poena, a Mika se zaustavio na 12 i četiri skoka, dok je Miler-Mekintajer meč završio sa 10 poena, četiri asistencije i tri skoka.