Tuga u El - Eju...

• Autor: Boris Jovanović

• 20. maj 2012.

• 08:29

Zapadna obala neće izgleda videti finale Zapada ove sezone, Lejkersi i Klipersi na korak od eliminacije...

Još jednom je Lejkersima pobeda iscurila kroz prste, čini se da je noćašnji poraz preloman i da je posle dve propuštene šanse eliminacija blizu.

Oklahoma je bila u nogdaunu, na -13 osam minuta pre kraja. Međutim, uspeli su da se vrate, konačni udarac zadao je Durant trojkom desetak sekundi pre kraja. Brajant je izabrao najgore vreme da stane, posle sjajne tri četvrtine pogodio je samo 2 od 10 šuteva u poslednjem periodu, čini se da je to odvelo Lejkerse u poraz.

Na drugoj strani Vestbruk je 10 od ukupno 37 poena ubacio baš u poslednjoj četvrtini, Tander je imao bolji procenat šuta, a tim koji je jedan od vodećih po broju grešaka u ligi je taj broj dramatično smanjio u ovoj seriji.

Finale Zapada je blizu, u ponedeljak imaju prvu meč loptu kod kuće.

Na korak od završnice na Zapadu je i San Antonio. Sparsi su najbolje ostavili za drugo poluvreme protiv Klipersa koji su ih razbili u prvoj četvrtini. Blejk Grifin je igrao kao posednut, njegov tim je bio na +24, ali je zatim ta prednost počela da se topi.

Odgovor favorita je bio zastrašujući, u drugom poluvremenu su napravili seriju 24 - 0, i za tili čas stvari doveli na svoje mesto. Kris Pol je bio bolji nego u prva dva meča, ali to nije dovoljno da bi se nosio sa Parkerom koji dominira u ovoj seriji.

Francuz je sa 23 poena i 10 skokova otvorio vrata novog trijumfa San Antoniju koji zaista deluje nedodirljivo u maju. Videćemo hoće li počistiti i Kliperse i bez poraza stići u bitku za Zapad.

Lejkersi - Oklahoma 100:103 (1:3)
Klipersi - San Antonio 86:96 (0:3)