TSL: Važan trijumf Turk Telekom u borbi za doigravanje, Štimac među najboljima

subota 06.04.2019.
16:11

Ekipa iz Ankare slavila je protiv sastava iz Izmira.

Beta/Branislav Božić/Ds

U okviru 25. kola turske Superlige, Turk Telekom je na svom parketu bio bolji od Pinar Karšijake, rezultatom 73:56.

Gosti su bili bolji u većem delu prve deonice, ali je finiš kvartala pripao domaćinu, koji na prvi odmor odlazi sa tri poena prednosti.

U drugoj deonici obrnuta situacija, Turk Telekom je bio bolji rival većim delom, da bi u poslednjih par minuta Pinar uspeo da spusti zaostatak na tri poena, koliko su bili u minusu i nakon prvih 10 minuta.

U trećem kvartalu ekipa iz Ankare stiče sedam poena viška, imali su i dvocifrenu prednost u jednom trenutku, da bi sredinom poslednje četvrtine domaći sastav prelomio meč u svoju korist.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu Silven Landesberg sa 20 poena, pratio ga je vrlo dobri Vladimir Štimac sa 13 poena i četiri uhvaćene lopte.

Po 10 poena dodali su Ti Džej Kempbel (6as) i iskusni Kaja Peker.

U poraženom sastavu dvocifren samo Egipćanin Asem Marei, koji je upisao 18 poena.

Turk Telekom je tako skočio na peto mesto na tabeli, mada je izvesno da će ih Galatasaraj preskočiti zbog bolje koš razlike i u slučaju poraza u narednoj utakmici, dok je Pinar Karšijaka sedma sa dve pobede manje od ekipe iz Ankare i utakmicom više.