TSL - Turk Telekom u dobrom raspoloženju čeka odlučujući duel sa Partizanom

• Autor: Nikola Miloradović

• 16. decembar 2018.

• 20:54

Ekipa iz Ankare vezala i četvrtu pobedu u svim takmičenjima pred važan duel sa "crno-belima" u Evrokupu.

Košarkaši Turk Telekoma savladali su Istanbul BB u svojoj dvorani u 11. kolu turske Super lige, bilo je 89:84 za ekipu iz prestonice.

Razbili su rivala u prvoj deonici, postigli su 23 poena, primili samo 11 i već na prvu pauzu otišli sa velikim suficitom.

Ipak, stvari su se okrenule u nastavku, gosti iz Istanbula su se razigrali i na poluvreme otišli sa samo pola koša minusa.

U nastavku je bilo veoma neizvesno, treća deonica okončana je bez pobednika, te je Turk Telekom u poslednjih 10 minuta preneo višak od jednog poena.

Usledilo je ubrzo i izjednačenje, ali gosti nikako nisu uspevali da preokrenu rezultat, tesno je bilo do samog kraja, ali je domaćin uspeo da zadrži prednost i upiše novu pobedu.

Istakao se Silven Landesberg sa 26 poena i šest skokova, pratili su ga iskusni Kaja Peker sa 17 poena, kao i Ti Džej Vebster i Metin Turen sa po 14 postignutih poena. Vladimir Štimac je dodao devet poena i šest skokova.

U poraženom sastavu 15 poena Holoveja, po 14 su dodali Jagmur, Kulig i Minčev, dok su dvocifren učinak sa po 11 poena imali i Semih Erden (9sk) i Luka Babić.

Turk Telekom tako sa četiri vezana trijumfa ide na megdan Partizanu u okviru poslednjeg kola grupne faze Evrokupa, imaju četiri pobede i pet poraza, "crno-beli" su na 3-5 i pobeda je za četu Andree Trinkijerija neminovnost.

Darušafaka je sa novim trenerom konačno prekinula negativan niz, slavili su u Bandirmi protiv Banvta rezultatom 65:82.

Istakao se Toni Daglas sa 19 poena, pratili su ga Savaš sa 14, Mekalum sa 12 poena i Demir sa 11.

U poraženom sastavu 17 poena Morgana, 13 je dodao Aleks Perez.