nedelja 10.02.2019.
13:13

Košarkaši Fenerbahčea slavili su veoma ubedljivo pred svojom publikom u okviru turske Superlige.

EPA/Juan Carlos Hidalgo

Puleni Željka Obradovića rutinski su nadigrali Bujukčekmedže pred svojim navijačima rezultatom 107:70.

Gosti su odlično odigrali prvu četvrtinu, čak je i dobili sa 21:22, ali su stvari došle na svoje već u drugom kvartalu.

Fener je do poluvremena stekao 14 poena prednosti, nisu se do kraja zaustavljali, te je prednost konstantno rasla.

Na kraju su prebacili i 100 poena i goste savladali sa gotovo 40 razlike.

Svi igrači koji su bili u protokolu dobili su priliku i upisali su se u listu strelaca, najfikasniji je bio Bobi Dikson sa 14 poena, pratili su ga Duverioglu i Lovernj sa 13, dok su po 11 poena dodali Meli, Mahmatoglu i Erik Grin.

Marko Gudurić je za 15 minuta ubacio sedam poena, Nikola Kalinić je za dva minuta više na parketu dodao osam poena.

U poraženom sastavu 13 poena Eldridža, 12 je dodao Vilijams, 11 Met Tajbi, dok je dvocifren sa 10 poena bio i Ivedi.

Fener prvi na tabeli sa skorom 15-2, dok je Bujukčekmedže na 10. mestu sa skorom 6-11.