TSL: Efes u korak sa Fenerom, Micić se opredelio za asistencije, novi poraz Dačke

ponedeljak 14.01.2019.
20:05

U okviru 15. kola turske Super lige, pobede su upisali Efes i Bujukčekmedže.

EPA-EFE/Elvira Urquijo A.

Košarkaši Anadolu Efesa slavili su na svom parketu protiv Afojn Beledijespora rezultatom 97:78.

Već u prvom kvartalu su stavili do znanja gostima gde su došli, dobili su prvu deonci sa 29:16, prednost su zadržali do kraja prvog poluvremena.

U trećoj deonici su bez problema zadržavali dvocifren suficit, na poslednji odmor su otišli sa 19 poena viška, te su u četvrtom kvartalu samo rutinski priveli posao kraju.

Istakao se Birsen sa 18 poena, pola koša manje dodao je Motum (8sk), dok su po 14 poena upisali Šanli (8sk) i Larkin. Dvocifren i Bitim sa 13 poena, kao i Danston sa 10, Vasa Micić je odigrao 13 minuta, upisao je samo četiri poena, ali i osam asistencija.

U poraženom sastavu 16 poena Erola, 14 je dodao Uzer, dok je dvocifren sa 10 bio i Kelovej.

Darušafaka je doživela i osmi poraz ove sezone, poraženi su na gostovanju od Bujukčekmedžea rezultatom 76:69.

Blistao je bek domaće ekipe Kenet Hejs sa čak 35 poena, pratio ga je Eldridž sa 13 poena, dok je Devin Vilijams dodao sedam poena, ali i 15 skokova.

U ekipi Darušafakae 22 poena Tonija Daglasa, Džeremi Evans je dodao 14 poena, ali uz čak 18 skokova.