Izvor: Sportske.net, zurnal.rs

Da li će se posle jučerašnje partije promeniti status iskusnog centra kod novog trenera?

Beta/Branislav Božić/Mo

Dolazak Andree Trinkijerija za novog trenera Partizana već je doneo nekoliko primetnih kadrovskih promena u ekipi crno-belih.

Znate već da je njnovije pojačanje, Amerikanac Entoni Braun praktično precrtan, na jučerašnju utakmicu protiv Zenita u Evrokupu nije ni putovao, zatim kapiten Novica Veličković dobio je zadatak da se najpre dobro pripremi pre povratka u sastav, Aleksandar Aranitović je potpuno u drugom planu, a i minutaža centra Đorđa Gagića je drastično opala dolaskom novog trenera.

Ono što je zanimljivo, to je da je upravo Gagićev ulazak u poslednjoj četvrtini značajno doprineo Partizanovom povratku u utakmicu, posle velikih 69:54 za Zenit.

Snažni centar je realizovao nekoliko napada, iznudio i prekršaje, doduše napravio i par grešaka u napadu kada su crno-beli mogli i da poravnaju rezultat, ali deluje da bi posle jučeršnjeg meča mogao da očekuje veću minutažu u nastavku sezone.

Posle meča, novinari su, između ostalog, upitali Trinkijerija šta Gagić treba da uradi da bi dobio veću šansu, a italijanski stručnjak je uzvratio:

''Pitajte njega. Odrastao je, možete da ga pitate. On zna'', istakao je Trinkijeri, a prenosi ''Žurnal''.

Gagić je juče u igri proveo nepunih 10 minuta i za to vreme upisao 7 poena, dva skoka, dve asistencije...

Trinkijeri mnogo veću minutažu daje Džoku Lendejlu koji je juče bio daleko od svog maksimuma. Za 28 minuta u igri, upisao je 6 poena, 6 skokova i 4 asistencije.

Sledeću utakmicu Partizan igra u Podgorici 18. novembra protiv Budućnosti, biće zanimljivo videti da li će se Gagić po minutaži približii Lendejlu...