Trijumf Partizana na krilima Tepića i Bogdanovića

• Autor: Vladimir Nestorović

• 07. jun 2014.

• 20:43

Odigran je i prvi meč plej-ofa Superlige Srbije, a znatno neizvesnije nego što se očekivalo do pobede je stigao aktuelni šampion države, koji je rezultatom 89:81 savladao Radnički iz Kragujevca.

U prvom meču polufinala Superlige Srbije apsolutni favorit bio je domaći Partizan, ali kragujevački Radnički nije došao u 'Pionir' sa namerom da se preda.

Početak utakmice obeležilo je sjajno šutersko raspoloženje Marka Marinovića, a odgovor na njega Partizan je imao u Bogdanoviću, ali i igri u tranziciji, na koji način su došli do nekoliko zaista lakih poena. Usledila je serija crno-belih 13:0, a u problem sa prekršajima je posle Davisa Bertansa ušao i nervozni Stefan Birčević, pa se na odmor posle prve četvrtine otišlo sa rezultatom 27:14.

Partizan je nastavio sa solidnom igrom i u drugoj deonici, uvećao je svoju prednost, a igru je zbog dobijenog udarca morao da napusti Đorđe Gagić. Crno-beli su stigli i do plusa od 20 poena, ali je do kraja druge četvrtine kragujevački tim uspeo da razliku da smanji i da na poluvreme ode sa svega 13 poena zaostatka (52:39) posle nesportske lične greške Bogdana Bogdanovića, koji je bio najefikasniji u prvom delu igre sa 15 ubačenih poena.

Marinović i drugovi se ne zaustavljaju u drugom poluvremenu, 14:0 serija za Radnički koju prekida Milutinov, a zatim kragujevčani pojačavaju tempo i dolaze na samo 3 poena minusa. Tim Miroslava Nikolića potpuno se vratio u život u drugom delu igre, pa je na sedam minuta do kraja utakmice Partizan imao samo poen prednosti.

Ušlo se u neizvesnu završnicu, a gosti su nastavili sa forsiranjem šuta za tri poena. Ipak, nije im išlo, a osvetilo im se ostavljanje Tepića na šutu za tri poena, pa je Partizan nakon nekoliko ofanzivnih skokova i promašaja Radničkog utakmicu lako priveo kraju, konačan rezultat bio je 89:81.

Najzapaženiji akteri susreta bili su Bogdan Bogdanović (22p, 8as) i Milenko Tepić (14p, 8sk, 4as) u crno-belom dresu, odnosno Dušan Mlađan (24p, 2sk) i Marko Marinović (16p, 8sk, 9as) u gostujućem timu, a sjajni plejmejker je bio samo na korak od tripl-dabl učinka.

Naredni meč serije igra se u kragujevačkoj dvorani 'Jezero' u utorak u 20.00, a drugo polufinale između Crvene zvezde Telekom i Mega Vizure na programu je sutra u 20.00.