• 26. mart 2017.

• 16:57

Ekipa Aleksandra Trifunovića je bila na pragu velikog izenanđenja, ali do njega ipak nije došlo.

Jesilgiresun je propustio veliku priliku da uzme skalp evroligašu Efesu.

Trifunovićev tim je na poluvremenu imao 14 poena prendosti, ali u nastavku ipak nije uspeo da je sačuva.

Efes je strpljivo topio prednost domaćina i konačno ga preuzeo na nešto više od dva minuta pre kraja utakmice posle zakucavanja Džedija Osmana iz kontranapada, a njegova trojka za 'plus šest' na 40-ak sekundi pre kraja je bila ključna. Perasovićevi puleni su stegli u odbrani u finišu, sveli rivala na samo 11 poena u polsednjem kvatralu i došli do nove pobede.

Meč je završen rezultatom 76:84, pa će Anadolu Efes privremeno zauzeti lidersku poziciju na tabeli, jer Fenerbahče kasnije danas igra protiv davljenika Balikerisa u gostima. Jesilgiresun je ovim porazom umanjio sebi šanse za plej-of.

Ekipi Aleksndra Trifunovića nije pomogla ni fenomanlna partija Rikija Leda, koji je postigao 28 poena i imao 8 skokova. Odličan je bio i Entoni Gil sa 15 poena bez ijednog promašaja iz igre.

Kobednika najefikasniji Džedi Osman sa 17 poena i 5 skokova, Djeson Grendžer je postigao 14, Toma Ertel 13, Brajant Danston 11 i imao 9 skokova, a Derik Braun 10 poena.